reklama
reklama

Na tych trasach w Poznaniu tak często coś się dzieję, że stały się memem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Teresa Karwacka

Na tych trasach w Poznaniu tak często coś się dzieję, że stały się memem - Zdjęcie główne

foto Teresa Karwacka

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Jak dojedzieszJesteś prawie spóźniony do szkoły, na studia lub do pracy? Jesteś zmęczony po całym dniu i chcesz jak najszybciej wrócić do domu? Jeśli długo mieszkasz w Poznaniu, to doskonale wiesz, że nie masz szans nigdzie dotrzeć na czas, bez względu na to jaki środek transportu wybierzesz, szczególnie w dobie remontów. Musisz przewidzieć tysiące problemów z komunikacją miejską lub niekończącymi się korkami. Których tras najlepiej unikać, gdy nie masz wyjścia i musisz być punktualny?
reklama

Od samego rana zalecamy unikać Rondo Śródka. To stamtąd płyną pierwsze doniesienia o niegroźnych stłuczkach, które potrafią wstrzymać ruch na nawet godzinę. Nie dotyczy to jedynie właścicieli samochodów. W stłuczkach często biorą udział tramwaje. Ponadto stałą praktyką pieszych na tym rondzie jest przebieganie na czerwonym świetle po pasach lub przechodzenie w miejscach niedozwolonych. Nieraz niemal doszło do potrącenia pieszego, co także powodowało wstrzymanie ruchu. 

To niejedyne problematyczne rondo w Poznaniu. Kierowcy są nie mniej zdezorientowani na nowo wyremontowanym Rondzie Rataje. Na nim bez wyraźnej zasady dochodzi często do stłuczek – tak samo – samochodowych i tramwajowych. W internecie pojawiają się nawet oskarżenia ze strony ekspertów, że rondo jest nieprawidłowo oznakowane, a tyle lat odkładane byłe jego wykończenie... 

reklama

Codziennie w godzinach szczytu na ul. Głogowskiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich tworzy się sznur tramwajów. Przez częstotliwość przyjazdu linii tego samego numeru, spotykają się one na światłach. Muszą w końcu pokonać jeszcze jedno rondo – Rondo Kaponiera. Korek potrafi się rozciągnąć aż do Mostu Teatralnego, przez co podróż staje się dwa razy dłuższa. Jednak czasem ruch wstrzymuje się na Moście Teatralnym, ponieważ tramwaje “wypadają” ze starych torów. Mimo to lepiej, żeby na razie nikt nie zabierał się do ich remontowania. Linie autobusowe są już wystarczająco obciążone przez np. remont Pestki.

Co w takim razie zrobić, żeby się nie spóźnić? Nie zawsze można uniknąć wyjścia z domu, przejazdu danym rondem czy podróży danym środkiem komunikacji publicznej. Wychodzenie z dużym zapasem czasowym jest dobrą opcją, ale nie można tego zrobić w każdej sytuacji. Najlepiej więc śledzić sytuajcę drogową w mediach społecznościowych i na portalach internetowych, a dzięki niektórym aplikacjom być na bieżąco z opóźnieniami w komunikacji miejskiej. Można też wziąć rower lub hulajnogę i zdać się na samego siebie, skoro nie można polegać na żadnym środku transportu. 

Teresa Karwacka 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama